קבלן שיפוצים רשום מומלץ

עומדים לשפץ דירה או וילה? להרחיב או לבנות בית?
מצאנו עבורכם את לירון שוורץ, קבלן שיפוצים רשום מומלץ ביותר שהוא גם מהנדס אזרחי
הנותן למשפצים ובונים את המענה המקצועי השלם, הן כמבצע והן כמנהל פרויקט ומפקח.

השירות שאנחנו מספקים הוא ייחודי בענף כיוון שזהו פתרון 360 הכולל גם ניהול פרויקט, גם פיקוח, גם ביצוע של קבלן שיפוצים רשום וגם אחריות. הניסיון מראה שהמענה השלם הזה מבטיח למשפחות שבונות או משפצות, שקט נפשי אמיתי לכל אורך הדרך."

כך מספר לירון שוורץ, מהנדס אזרחי, מנהל עבודה וקבלן שיפוצים רשום, המוכיח שגם בענף שאינו נהנה ממוניטין מעולה, אפשר לבנות יחסי אמון עם הלקוחות ולעמוד במילה, לשביעות רצונם המלאה.

כאשר אתם שוכרים את שירותיו של קבלן שיפוצים, אתם מצפים שיבצע את עבודת השיפוץ על הצד הטוב ביותר.

על מנת להיות בטוחים שהשיפוץ יבוצע בצורה איכותית יש לבחור רק בקבלן שיפוצים אשר רשום בפנקס הקבלנים שכן הרישום בפנקס הקבלנים אפשרי רק לקבלנים שעברו ביקורת על ידי המדינה.

למעשה קבלני שיפוצים הרשומים בפנקס זה קיבלו מעין חותמת מהמדינה על מקצועיותם והכשרתם וכי הם יכולים לבצע את העבודות המפורטות.

לירון שוורץ רשום בפנקס הקבלנים  וככזה הוא מתחייב לעמוד בכל התנאים הנדרשים.

התשובה הברורה והמיידית היא לא!!!

חשוב לדעת כי החוק ברור מאוד, קבלן שיפוצים המבצע עבודות מעל לסכום מסויים חייב להיות קבלן שיפוצים רשום ואם הוא אינו כזה אסור לנו להעסיקו.

בנוסף, אם חס וחלילה יגרם נזק לבית, יש מצב שחברת הביטוח לא תהיה מוכנה לשלם את הפיצוי ולמעשה לא תהיו מכוסים על ידי חברת הביטוח.

על זה כמובן יש להוסיף את הסכנות הבטיחותיות הנלוות בהיעדר הרישום.

למעשה, כאשר קבלן השיפוצים אינו רשום בפנקס הקבלנים אין לנו את הבטחון כי הקבלן עבר את ההכשרה הנדרשת וכי הוא מקצועי בתחומו.

לירון שוורץ הוא גם מהנדס אזרחי, גם קבלן שיפוצים רשום וגם מנהל עבודה מוסמך. כמי שגדל בתוך התחום המורכב הזה מילדות, הוא מספר שהכיף הכי גדול שלו, הוא כשהלקוחות המרוצים מזמינים אותו ואת משפחתו לארוחת שישי בביתם החדש.

על דרכו המקצועית, של לירון כבן הדור השלישי בענף הבנייה:
"סבי ז"ל היה קבלן שיפוצים, וגם אבי, אמי ואחי – כולם עוסקים בתחום. אני זוכר שמגיל צעיר מאוד, עבדתי עם הפועלים של אבא בחופשות בית הספר. זה לא תמיד היה קל אבל זה היה מאוד מספק ומחזק עבורי."

"כשהשתחררתי מהצבא השתלבתי, באופן טבעי, בעסק המשפחתי של בנייה ושיפוץ, ולאחר 4 שנים, יצאתי, בעקבות הלב, ללימודי הנדסה אזרחית. כשסיימתי את הלימודים עבדתי במשך שנה כמתכנן באחד המשרדים, ולאחר מכן, שימשתי כמפקח בחברת "וקסמן גוברין גבע". במסגרת העבדוה שם הייתי אחראי על הפיקוח על פרויקטי ענק בהיקפים של עשרות ומאות מיליוני שקלים."

"לאחר 3 שנות עבודה כשכיר יצאתי לעצמאות והקמתי את העסק שלי. בתקופה הראשונה התמקצעתי בבדק בית ובאיתור ליקוי בנייה וצברתי ניסיון רב בלמעלה מ- 400 בתים שבדקתי. כיום החברה שלי עוסקת בבניה, שיפוצים, תוספות בנייה, בנייה חדשה ושיפוצי יוקרה."

"השירות שאנחנו מספקים הוא ייחודי בענף כיון שזהו פתרון 360 הכולל גם ניהול פרויקט, גם פיקוח, גם ביצוע וגם אחריות. היה חשוב לנו לבנות את הדברים ככה, כדי להבטיח ללקוחות שקט נפשי אמיתי לכל אורך הדרך."

"חשוב להבין" מוסיף לירון, "שהתפקיד של מפקח בנייה נוצר כיון שהלקוח לרוב אינו יכול לסמוך על הקבלן המבצע, שבמקרים רבים אף איננו קבלן שיפוצים רשום. אלא שהמפקח, אמנם משמש כעיניים והאוזניים של הלקוח בשטח, במהלך העבודה, אך לאחר סיום הבנייה הלקוח נשאר לבדו מול הקבלן, ותלוי לגמרי ברצונו הטוב ובמידת הזמינות שלו."

"היות ואני גם מהנדס אזרחי, גם מנהל עבודה מוסמך וגם קבלן שיפוצים רשום, אני והצוות שלי נותנים ללקוחות מענה שלם ומקיף, לכל אורך הדרך. השירות שלנו כולל גם את ניהול הפרויקט, גם פיקוח מקצועי של מהנדס בניין שמבין בקונסטרוקציות ובקיא בתקנים, גם ביצוע בסטנדרט הגבוה ביותר, וגם אחריות על התוצאות, לאחר סיום העבודה."

"בנוסף, כמהנדס," מוסיף לירון שוורץ, "אני יודע לתת פתרונות לאתגרים תכנוניים מורכבים, וזה מה שמאפשר לאדריכלים ומעצבים שעובדים איתנו, ללכת הכי רחוק עם החלומות העיצוביים שלהם."

"כמתכנן וכמפקח נוכחתי שהכשלים הגדולים ביותר של פרויקטים בענף הבנייה נובעים מניהול כושל ולקוי, מתרבות ה"סמוך", ומהעדר ביקורת על נותני השירותים השונים. לכן, בפרויקטים שלנו, אנחנו הם אלו שבוחרים בקפידה את העובדים לכל מלאכה, בוחרים וקונים את החומרים, וגם - מרכזים את העבודה מול כל בעלי המקצוע. המעורבות המלאה הזו, בכל שלב, היא מה שמאפשר לנו לעמוד בלו"ז ובאיכות אליה התחייבנו, ולתת אחריות שאינה מקובלת בענף השיפוצים. חשוב לזכור כי ענף השיפוצים אינו ענף מוסדר ואין חוק המגדיר את האחריות על איכות הבניה. אבל אנחנו, בתור קבלן שיפוצים רשום מהשורה הראשונה, כן מתחייבים ל- 3 שנות אחריות על עבודות האינסטלציה, ושנתיים אחריות על עבודות החשמל."

"באופיי אני פדנט מאוד, עד לרמת הבורג" מוסיף לירון, "והצוות שלי עובד טוב ומדויק. אבל יחד עם זאת, אנחנו לא מושלמים, ואם אנחנו עושים טעויות אנחנו לא מהססים לפרק ולעשות מחדש - על חשבוננו. זהו בדיוק המקום בו אנחנו חושבים גם כמנהלי פרויקט וכמפקחים המחויבים לאיכות העבודה, בשונה מאנשי ביצוע, המעוניינים לסיים את העבודה במינימום זמן ומאמץ."

"מבחינת הלקוח – הוא מרגיש שתמיד יש לו עם מי לדבר, גם במהלך העבודה וגם אחריה. השיטה מוכיחה את עצמה מחדש בכל פרויקט ופרויקט, והלקוחות מרוצים וממליצים עלינו הלאה מפה לאוזן."

באחד הפרויקטים היפים שיצאנו לנו לעשות עבדנו עם מעצבת הפנים אסתי די נור על שיפוץ וילה של משפחה בצור יגאל. השיפוץ כלל הגדלה של הפתחים, עבודות אלומיניום, חשמל ואינסטלציה, ניסורי קורות בטון והחלפתן בקורות פלדה, שילוב של טיח מינרלי דקורטיבי וריצוף וגמר ברמה הגבוהה ביותר ועל טהרת החומרים הטבעיים. הפרויקט נבחר להופיע במגזין "בניין ודיור", הלקוחות היו מאוד מרוצים ואפילו הפנו אותנו לשכן שלהם שבהמשך שיפצנו גם אצלו.

פרויקט מרגש אחר שעשינו היה מהפך יסודי של וילה ישנה בנס ציונה שהפכה בסיומו לוילה מודרנית, יוקרתית ומאובזרת עם גימורים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר.

הפרויקט התחיל כשיפוץ מצומצם של חדר מגורים ואמבטיה, והתפתח לשיפוץ כולל שבמסגרתו בני הזוג קיבלו את האומץ להגשים, אחד לאחד, את כל החלומות שהיו להם. מדובר בוילה של זוג שילדיו כבר עזבו את הבית, וההורים, שכבר לא הזדקקו לכל החדרים הקטנים, חלמו על חללים גדולים ומרווחים שמתאימים לאירוח, בתוך הבית ובגינה.

מה שהיה מאתגר במיוחד בשיפוץ הזה הוא שרובו נעשה ללא תכנון מראש ומבלי שלמישהו מהגורמים המעורבים הייתה תמונה סופית של איך הדברים אמורים להתקבל. בני הזוג פשוט נסחפו בהתלהבות ואנחנו - זרמנו איתם ועם הבקשות שלהם, תוך שאנחנו מספקים פתרונות אד הוק, לכל צורך ואתגר שעלה בשטח.

בסופו של דבר, למרות שעבדנו בלי תוכניות, סיימנו את הפרויקט כולו בתוך 7 חודשים.

בפרויקט אחר התבקשנו לבנות קומת מגורים שניה לוילה, בעוד בני המשפחה ממשיכים להתגורר בקומה הראשונה, לכל אורך תקופת העבודה. העבודה כללה פינוי של גג הרעפים הקיים, בניית המדרגות, והקמה של כל הקומה השנייה, לרבות עבודות החשמל והאינסטלציה, יציקת התקרות והצבת גג הרעפים החדש. כאמור, לכל אורך הפרויקט המשפחה המשיכה להתגורר בקומה הראשונה, ואנחנו השתדלנו מאוד להפריע להם כמה שפחות, ולסיים את העבודה מהר ככל שניתן. בסופו של דבר סיימנו את העבודה בזמן שיא של 3.5 חודשים, מחצית מהזמן אליו התחייבנו, לשביעות רצונם הגדולה של בעלי הבית.

הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא לקחת אך ורק קבלן שיפוצים רשום אשר מופיע בפנקס הקבלנים ויכול להבטיח לכם גם עבודה איכותית וגם כיסוי ביטוחי מלא. זאת משום שכמשפצים, אתם חשופים לסיכונים כמו פגיעה בעת ביקור באתר, או נזק שייגרם לרכוש השכנים, ורק עם קבלן שיפוצים רשום אתם יכולים לדעת בביטחון שאתם מוגנים ומכוסים.

הדבר השני שחשוב להבין הוא שיש הרבה מאוד ניואנסים וליקויים שאמנם אינם מהותיים, אך הם עלולים לפגוע באיכות החיים שלכם בבית. מניסיוני הרב בבדק בית, ניתן לסיים פרויקט בנייה ברמות גימור שונות, ולא כל לקוח יודע מה לדרוש ומה לבדוק. כך שהרבה מאוד תלוי בסטנדרט העבודה של אנשי המקצוע שתבחרו.

אז אל תתפשרו על פחות מאשר קבלן שיפוצים רשום, היפגשו אתו להתרשמות, שאלו אותו שאלות, בקשו ממנו להפנות אתכם לממליצים ובדקו היטב את ההמלצות שתקבלו מהם.